| FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Grupy | Rejestracja | Zaloguj | Album | Download |

superjunior

Poprzedni temat «» Następny temat
Sugestie
Autor Wiadomość
Oiiś
Administrator

Kocham SuJu od: 14.01.2009
Wysłany: 2011-05-04, 21:54   Sugestie

Macie jakieś propozycje co do forum? Chcecie coś zmienić czy dodać ?
Chętnie wysłuchamy Waszych propozycji ^.^

agayami 

Ulubieniec z SJ: SiWon, Donghae
Grupa krwi: B Rh+
Wysłany: 2011-06-15, 11:47   

Tak sobie myślałam... czy nie można by było dodać lokalizator IP wg krajów... bo tak fajnie by było wiedzieć czy nie wpadł ktoś do nas na forum z Korei... fakt że dużo się nie doczyta... ale... a może a nóż ktoś z SuJu :->

maggdalena 
Mad?

Ulubieniec z SJ: Hae, Tusiek, Hee, Kyu, Hyuk
Lover: Siwon
Fav Pairing: EunHae, HanChul, HeeTeuk
Grupa krwi: A Rh+
Kocham SuJu od: 10.02.2010
Wysłany: 2011-06-15, 15:00   

a mi brakuje czegos na forum... mianowicie mysle ze dobrym pomyslem byloby zalozyc temet gdzie zebrane bylyby wszystkie piosenki Juniorkow. taki spis z podzialem na grupy, solowki i na piosenki z innymi osobami/innych osob. moze tez podzielone jakos inaczej nie wiem.ale sadze ze taki spis by sie przydal. i moze tez filmy z nimi?

"Sometimes you're my hero. Sometimes you're my girlfriend. You're my sister. You're my BABY!"
Ostatnio zmieniony przez maggdalena 2011-06-15, 15:01, w całości zmieniany 1 raz  

RedWitch 
NIEStraszny tyran

Ulubieniec z SJ: Yesung, ZhouMi, Ryeo
Fav Pairing: RyeoMin, HeeMin
Grupa krwi: A Rh +
Kocham SuJu od: nie pami?tam dnia, kiedy ich nie kocha?am.
Wysłany: 2011-06-15, 15:20   

W dyskografii jest podział przecież, i można od razu zessać. Co prawda nie wszystko, bo nie miałam czasu na to, ale większość jest. same też możecie dodać coś od siebie, np. Solówki. Bo wiem, że akurat to na forum niezbyt kompletne jest.

maggdalena 
Mad?

Wysłany: 2011-06-15, 15:23   

RedWitch, o to chyba ja jakas slepa jestem :O

"Sometimes you're my hero. Sometimes you're my girlfriend. You're my sister. You're my BABY!"
Ostatnio zmieniony przez maggdalena 2011-06-15, 15:26, w całości zmieniany 4 razy  

RedWitch 
NIEStraszny tyran

Wysłany: 2011-06-15, 15:24   

W Downloadzie ^^ jest dział "Dyskografia" xD jak będziesz miała cza to uzupełnij ją xDD

maggdalena 
Mad?

Wysłany: 2011-06-15, 15:27   

ale to sa wymienione tylko albumy...
bo nie slyszalam prawie zadnych solowek a wszystkie ciezko znalezc bo nie wszystkie sa na plytach
zreszta juz niewazne...

Ostatnio zmieniony przez maggdalena 2011-06-15, 15:27, w całości zmieniany 1 raz  

RedWitch 
NIEStraszny tyran

Wysłany: 2011-06-15, 15:32   

Hm, jeśli chcesz, to ja mogę uporządkować solówki wszystkich, ale będę potrzebowała trochę czasu, bo mam wszyskie Kyu, Ryeo, Sungmina i Yesunga.

maggdalena 
Mad?

Wysłany: 2011-06-15, 15:37   

moglabys? bo wez...ja nawet nie wiedzialam ze Mimi ma to swoje MR Chick czy jak to tam az przeczytalam o tym na forum

Oiiś
Administrator

Kocham SuJu od: 14.01.2009
Wysłany: 2011-09-06, 16:49   

Zapraszam tutaj wszystkie osoby które twierdzą że forum jest nieczytelne i się w nim gubią.
Skąd mam wiedzieć o tym że jest źle skoro nikt o tym nie mówi? Powiedzcie co chcecie zmienić, jak uporządkować tematy, kto i dlaczego gubi się na forum?

"To nie ma znaczenia, jeśli nie byłeś tu od początku, tak długo, jak będziesz tu do końca"

mrs-moonlight 
[un]beautiful

Wysłany: 2011-09-07, 10:07   

Jako że ja rozpoczęłam ten temat, to i zacznę tutaj. Pierwsza rzecz; jest tego za dużo, a za mało podgrup. Lecimy od początku, dział "Super Junior" -> Pod forum "super junior". To akurat jest czytelnie, jest dział na podgrupy, każdego członka zespołu oddzielnie, jak należy. Jedyne co mogłabym się tutaj przyczepić to wskakiwanie do starego forum, aby zobaczyć jakąś tam listę; co to ma być? Albo całość jest tutaj, albo tam. Rozjechało się forum? Zrób coś, żeby się nie rozjeżdżało, w końcu od tego tu jesteś. :P
Dział "News" powinien być podzielony jak dla mnie: dokładna data/o czym jest news. Tak to trzeba się przebijać przez całą górę różnych dziwnych postów, których zwyczajnie nie mam ochoty czytać. Gdyby każdy news miał osobny temat byłoby znacznie czytelniej i szybciej można znaleźć to, co nas konkretnie interesuje.
Dział Inne Zawiera raptem kilka piosenek, albo trzeba to uzupełnić (i dodać wersję w hangul) albo po co to trzymać i zaśmiecać forum?
To na razie tyle ode mnie, resztę dopiszę później, bo teraz muszę wyjść z domu. XD
Ostatnio zmieniony przez mrs-moonlight 2011-09-07, 10:08, w całości zmieniany 1 raz  

swietej-pamieci 
Ma?peczka :)

Lover: EunHyuk
Fav Pairing: EunHae
Wysłany: 2011-09-07, 10:16   

mrs-moonlight napisał/a:
Dział "News" powinien być podzielony jak dla mnie: dokładna data/o czym jest news. Tak to trzeba się przebijać przez całą górę różnych dziwnych postów, których zwyczajnie nie mam ochoty czytać. Gdyby każdy news miał osobny temat byłoby znacznie czytelniej i szybciej można znaleźć to, co nas konkretnie interesuje.

Tu się zgodzę :) Jeszcze tylko zapytam, czy wystarczy zrobić Np:

NEWS
-> Wrzesień
->->01.09.2011 Heechul wstepuje do wojska (filmik)
->->03.09.2011 Sungmin zagra w musicalu
->->06.09.2011 Hangeng ofiarowuje dotacje na coś tam
itp
i każdy by komentował sobie oddzielną informację w danym temacie
Czy jeszcze rozdrobnić to na poszczególnych członków zespołu?

NEWS
->Wrzesien
->->Leeteuk
->->->05.09.2011 Leeteuk zaczyna kręcić "Hallo baby"
->->->07.09.2011 ...
->->Heechul
->->->01.09.2011 Heechul wstepuje do wojska
->->->03.09.2011 ....

Leeteuk: Chcia?bym móc wyst?pi? przed domem ka?dego ELF'a.
Eunhyuk: Hyung, chcesz si? zabi? przed pój?ciem do wojska?
Leeteuk: Nie, ale one b?d? za mn? t?skni?y.
Eunhyuk: W takim razie musisz te? wyst?pi? przed naszym dormem, bo my b?dziemy bardziej za tob? t?skni?...

The Day I Realized You're Gone...

hane 

Ulubieniec z SJ: SungMin
Fav Pairing: KyuMin
Grupa krwi: 0 Rh-
Wysłany: 2011-09-07, 11:06   

Proponuję wykorzystać sposób porządkowania z perMINent! Tam każdy temat opatrzony jest takim schematem: [data/co to jest] tytuł. W tym przypadku można by zrobić [data/członek zespołu] tytuł -> [110905/LEETEUK] zaczyna kręcić "Hallo baby". Dodatkowo w każdym dziale perMINent jest stworzony index, więc w ciągu kilku sekund można odnaleźć interesujący nas plik/info/tłumaczenie.

Jeśli ktoś nie ma tam konta, a chciałby zobaczyć jak funkcjonuje to forum, to mogę porobić screeny i wysyłać na PW ;) Albo pytajcie RedWitch - ona wie o czym mówię ^^

Teraz powiem Wam ciekawe info o wykorzystywaniu zdjęć w Polsce. Ogólnie panuje zasada "jeśli nie jest Twoje, to nie możesz go użyć. Chyba, że za nie zapłacisz". To się tyczy również fanowskich stron. Ja wiem, że nikt się jeszcze z SMu nie przyczepił, ale to nie znaczy, że tak będzie zawsze. Spójrzcie na zagraniczne fora np. takie jak sj-world. W otwartej części są ich zdjęcia, natomiast baner i inne takie dodatkowe rzeczy są czystą grafiką. Wszystko inne jest zamknięte i dobrze pochowane - sprytny sposób by uniknąć na przyszłość kłopotów.

Później napiszę jeszcze kilka propozycji ^_^
Ostatnio zmieniony przez hane 2011-09-07, 11:12, w całości zmieniany 1 raz  

swietej-pamieci 
Ma?peczka :)

Lover: EunHyuk
Fav Pairing: EunHae
Wysłany: 2011-09-07, 11:24   

hane napisał/a:
Jeśli ktoś nie ma tam konta, a chciałby zobaczyć jak funkcjonuje to forum, to mogę porobić screeny i wysyłać na PW ;) Albo pytajcie RedWitch - ona wie o czym mówię ^^

Ja bardzo chętnie zobaczę ^^
hane napisał/a:
Dodatkowo w każdym dziale perMINent jest stworzony index

Myślę, że z indeksem u nas byłby nieco problem. Nasze Polskie forum nie ma takich fajnych funkcji jak zagraniczne, więc nie wiem, czy takie coś u nas by dobrze wygladało lub by było ogolnie możliwe do stworzenia (nie jestem w administracji, więc nie będę tego drążyć xD)
hane napisał/a:
Ogólnie panuje zasada "jeśli nie jest Twoje, to nie możesz go użyć. Chyba, że za nie zapłacisz". To się tyczy również fanowskich stron. Ja wiem, że nikt się jeszcze z SMu nie przyczepił, ale to nie znaczy, że tak będzie zawsze. Spójrzcie na zagraniczne fora np. takie jak sj-world. W otwartej części są ich zdjęcia, natomiast baner i inne takie dodatkowe rzeczy są czystą grafiką. Wszystko inne jest zamknięte i dobrze pochowane - sprytny sposób by uniknąć na przyszłość kłopotów.

Nie wiem czy dobrze zrozumiałam... ^ ^ Chodzi o to, że bez pozwolenia nie możemy umieszczać zdjęć z innych stron na własnym forum? Bo jeśli coś zamieszczamy w galeriach to zawsze umieszczamy pod zdjęciami creditsy, skąd pochodzą zdjęcia. Czerpiemy ze źródeł (przynajmniej ja ^^), które pozwalają pobierać zdjęcia ale z pełnym creditsem, więc myślę, że nie powinno być problemów. Poza tym u nas chyba też dla niezarejestrowanych użytkowników, galeria jest niewidoczna, więc nikt obcy sobie nie wejdzie nie weźmie ot tak? xP Jeśli coś źle zrozumiałam, to mnie poprawic proszę ^^

Leeteuk: Chcia?bym móc wyst?pi? przed domem ka?dego ELF'a.
Eunhyuk: Hyung, chcesz si? zabi? przed pój?ciem do wojska?
Leeteuk: Nie, ale one b?d? za mn? t?skni?y.
Eunhyuk: W takim razie musisz te? wyst?pi? przed naszym dormem, bo my b?dziemy bardziej za tob? t?skni?...

The Day I Realized You're Gone...

hane 

Ulubieniec z SJ: SungMin
Fav Pairing: KyuMin
Grupa krwi: 0 Rh-
Wysłany: 2011-09-07, 12:07   

swietej-pamieci napisał/a:
Nie wiem czy dobrze zrozumiałam... ^ ^ Chodzi o to, że bez pozwolenia nie możemy umieszczać zdjęć z innych stron na własnym forum? Bo jeśli coś zamieszczamy w galeriach to zawsze umieszczamy pod zdjęciami creditsy, skąd pochodzą zdjęcia. Czerpiemy ze źródeł (przynajmniej ja ^^), które pozwalają pobierać zdjęcia ale z pełnym creditsem, więc myślę, że nie powinno być problemów. Poza tym u nas chyba też dla niezarejestrowanych użytkowników, galeria jest niewidoczna, więc nikt obcy sobie nie wejdzie nie weźmie ot tak? xP Jeśli coś źle zrozumiałam, to mnie poprawic proszę ^^

Nie, nie o to mi chodziło. Mówię o wykorzystywaniu zdjęć juniorów do grafiki np. do baneru. Chodzi o to, że jak fotograf robi zdjęcie juniorom to zdjęcie należy a) do fotografa b) do agencji c) do SMu. Mowa o oficjalnych zdjęciach. Wklejanie skanów zdjęć czy linków do zdjęć to jedno, ale przerabianie zdjęć to drugie. W banerze przerabiasz zdjęcia, bez zgody autora, więc to jest niezgodne z prawem. Możecie się śmiać, ale Nasz kraj jest trochę nadgorliwy w tym temacie i wystarczy, że ktoś Was brzydko mówiąc podkabluje i macie na karku sprawę o prawa autorskie. Zresztą kiedyś taka sytuacja była z Meevem, gdy stara wytwórnia groziła procesami fanom, którzy wykorzystywali jego wizerunek do swoich stron.

swietej-pamieci napisał/a:
Ja bardzo chętnie zobaczę ^^
Jak tylko wrócę ze spaceru z psem to podeślę screeny ^_^ I wydaje mi się, że perMINent robi tylko odnośniki do konkretnego posta.
Ostatnio zmieniony przez hane 2011-09-07, 12:07, w całości zmieniany 1 raz  

Odpowiedz do tematu